PRAGUE AIRPORT REGION

cz | en
Markéta

Markéta

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Úterý, 05 Květen 2020 09:12

Zpravodaj letiště - duben 2020

V dubnovém zpravodaji letiště se můžete dočíst o nejdelším repatriačním letu našich krajanů z Austrálie a Nového Zélandu, nebo o tom, kde všude pomáhají dobrovolníci letiště. Také najdete informace o letošním vyhlášení podpory ekologických projektů v okolí letiště a pravidelné provozní výsledky včetně monitoringu hluku z letecké dopravy. Podrobně najdete zde.

 

 

 

Úterý, 11 Únor 2020 13:24

zpravodaj letiště - leden 2020

Lednový zpravodaj letiště přináší informace o nových leteckých spojeních, možnost absolvovat exkurzi v zimním provozu údržby letových drah,
provozní výsledky za rok 2019 a další informace. Samozřejmostí jsou i provozní výsledky za prosinec a pravidelné údaje monitoringu hluku.
Celý zpravodaj najdete zde.

 

 

 

 

 

 

Čtvrtek, 19 Prosinec 2019 16:20

Zpravodaj letiště prosinec

V prosincovém zpravodaji letiště najdete pozvánku do vánoční Budapešti, vánoční přání, informaci o rekordním počtu přepravených pasažérů v roce 2019 a další. Kompletí zpravodaj najdete zde.

 

 

 

 

Pondělí, 04 Listopad 2019 11:23

Zpravodaj Letiště Praha - říjen 2019

V říjnovém zpravodaji letiště je věnován první článek snaze snížit spotřebu plastových obalů nejen zaměstnanců letiště, ale i cestujících.
Dále se můžete dozvědět např., kolik destinací bude v nabídce zimního letového řádu, stručně je zmíněno jednání starostů obcí dotčených provozem letiště se zástupci vedení letiště, a další. Samozřejmě nechybí provozní výsledky a monitoring hluku.

Více se dočtete zde .

 

 

Pátek, 12 Červenec 2019 09:01

ARC aktuality ze zahraničí

Na odkazu níže se můžete dočíst v původním anglickém znění zpravodaj ARC (evropské asociace letištních regionů a letišť) o plánu Francie zavést daň od roku 2020 ze všech letů, které mají plánovaný odlet z francouzských letišť, o závazku letišť ze 39 zemí snížit emise CO2 do roku 2050 na nulu, o dosaženém rekordu v počtu leteckých pohybů nad Evropou a mnoho dalších informací.

Odkaz na zpravodaj ARC

Úterý, 02 Červenec 2019 10:18

Zpravodaj letiště červen 2019

Červnový zpravodaj letiště o setkání starostů z okolních obcí se zástupci UCL a ŘLP a vedením letiště, o charitativním projektu letiště "Na křídlech pomoci",nebo provozní výsledky včetně pravidelného monitoringu hluku najdete zde.

 

Středa, 03 Duben 2019 07:34

Zpravodaj letiště březen 2019

Březnový zpravodaj letiště, který přináší informace o nových destinacích, mezinárodním ocenění zákaznické spokojenosti letiště, projektu jazykové podpory, návštěvě zástupců našeho Sdružení PAR na letišti a další, najdete po rozkliknutí zde. 

 

Pondělí, 26 Listopad 2018 17:03

Zpravodaj letiště - říjen 2018

Aktuální zpravodaj Letiště s informacemi o fůzi Českého Aeroholdingu a Letiště Praha, destinacích v zimní sezóně, kvalitě medu od včel chovaných na pražském letišti, nebo pravidelné provozní výsledky a monitoring hluku najdete na odkazu zde.

Letiště Praha zavedlo významné změny v hlukových poplatcích s cílem přísněji regulovat noční provoz a motivovat dopravce k nasazování tišších letadel. Jedná se o opatření, které navazuje na dlouhodobou snahu letiště snižovat hlukovou zátěž v blízkém okolí, a reakci na vzrůstající zájem o létání. Pro okolí letiště je zároveň pozitivní, že loňský rekord v počtu cestujících neznamenal rekordní počet vzletů a přistání, který z důvodu lepšího plánování naplněnosti letadel zdaleka nedosáhl výše leteckých pohybů rekordního roku 2008. Nově nastavené hlukové kategorie lépe zohlední velké rozdíly v hlukových vlastnostech letadel, za ta hlučnější a také za noční provoz zaplatí dopravci významně více. Finanční prostředky vybrané tímto způsobem od leteckých společností jsou využívány pouze na financování protihlukových opatření v blízkém okolí letiště či na monitoring hluku na stacionárních i mobilních stanicích. Hlukový poplatek je jedním z nástrojů komplexního přístupu k řešení hluku z leteckého provozu, který je na Letišti Praha aplikován. Mezi další řešení regulující hluk patří řada provozních opatření, např. pravidla omezující použití reverzního tahu motorů při brždění letadel nebo pravidla pro provádění motorových zkoušek. Nový ceník byl v souladu s platnou legislativou projednán předem s leteckými společnostmi a je platný od 25. 3. 2018 do 30. 3. 2019.

V příloze najdete informaci ohledně uzávěry hlavní dráhy 06/24 na Letišti Václava Havla Praha z důvodu jarní údržby ve dnech 23.-27.4.2018

Informace je zároveň k dispozici na webových stránkách Letiště Praha v sekci Změny v provozu, kde jsou pravidelně zveřejňovány informace ohledně využívání jednotlivých drah.

http://www.prg.aero/cs/o-letisti-praha/zmeny-v-provozu/

Strana 1 z 15
TOPlist