PRAGUE AIRPORT REGION

cz | en
ARC Novinky
Pátek, 08 Březen 2013 12:27

aktuální zpravodaj ARC

Aktuální zpravodaj ARC najdete v původním znění v angličtině zde.

Pátek, 21 Prosinec 2012 15:22

poslední zpravodaj v roce 2012

Všem zájemcům o dění v evropských letištních regionech doporučujeme kliknout na odkaz zde, kde je poslední zpravodaj ARC, vydaný v tomto roce.

 

Pozvání na pracovní setkání "Getting dAIR - Lowering carbon emissions at airports" ( Získání dAIR - Snižováním CO2 emisí v okolí letišť)

 Zatímco komisař Connie Hedegaard oznámil v pondělí 12. listopadu, "že by se hodiny odtikávající náš čas znečištění ovzduší mohly zastavit" díky začlenění letecké dopravy do evropského systému obchodování s emisemi, výzva snižování uhlíkových emisí na pozemní - neletecké úrovni i nadále trvá.  Až 60% emisí CO2 vzniká v oblasti letišť na povrchu země: dopravní dostupností a pozemními letištními aktivitami.

 To je důvod, proč se subjekty obcí, krajů a letišť připojily k projektu D-air (dekarbonizace letištních regionů). Rádi bychom Vás tedy srdečně pozvali  na první akci na toto téma, aby tak mohl začít dialog a byl stanoven pracovní prostor, v rámci kterého by mohly vznikat výstupy a doporučení vedoucí k řešení této problematiky.   Getting dAIR - pracovní setkání  Evropský hospodářský a sociální výbor  Zasedací místnost JDE 63  18.prosince 2012  9.30-13.00h

 Projekt D-AIR je poměrně unikátní, zejména faktem, že spojuje delegáty z veřejných dopravních společností, letišť a místní orgány by měl napomoci prolomit nastavené často nepružné hranice komunikace mezi všemi subjekty tak, aby mohl kdokoliv mluvit s kýmkoliv z této skupiny. Nechceme se v rámci tohoto pracovního setkání zabývat obviňováním jednotlivých sektorů, naopak se chceme soustředit na definování řešení pro získání D-air, pro dekarbonizaci našich letištních regionů.

Kdo by se měl zúčastnit?  Delegáti z místních nebo regionálních orgánů, organizací zapojených do veřejné dopravy, železniční a alternativních druhů dopravy.  Výzkumná střediska, jejichž cílem je vyvíjet inovativní řešení.  Příznivci Intermodality, životního prostředí, nebo dopravy, nevládní organizace.  Aktéři průmyslového odvětví.  Toto je příležitost lépe porozumět, co se v současné době v rámci projektu D-AIR provádí, a co bude probíhat v budoucnu na toto téma.

 Prosím, zde klikněte pro přechod na registraci a stranu s programem této akce, další info v AJ.

 Máte-li jakékoli problémy s registrací on-line,prosím můžete také poslat vaše jméno, pozici/ název instituce / firmy , Vaše telefonní číslo a e-mail na adresu:  marius.nicolescu @ airportregions.org a uvést v předmětu Získání Dair Registrace

 Workshop na téma "Řízení letového provozu a územní plánování"

Magistrát města Vídně, vedoucí partner ARC připravuje seminář na téma "ATM" ( Air Traffic Management and Spacial Planning - Řízení letového provozu a územní plánování), který se bude konat ve Vídni ve dnech 15. a 16. listopadu 2012.

Hlavním cílem tohoto workshopu je zlepšit pochopení složitosti operací letového provozu, (dnes i do budoucna), který tak umožní členským organizacím a regionům ARC lépe zajistit udržitelný růst svých letišť v rovnováze s uspokojivou úrovní kvality života pro města a regiony obyvatel.

Program a užitečné informace o ubytování, místo a jak se tam dostat a volitelné výlety a návštěvy, vše je k dispozici po kliknutí na odkaz na stránkách ARC,na které je odkaz zde.

Úterý, 03 Leden 2012 10:22

Více o ARC

Aktuálně se o ARC aktivitách dozvíte více na jejich stránkách zde...

TOPlist